Zrównoważony rozwój

CZAS NA PRZERWĘ DLA NASZEJ PLANETY

1min na przeczytanie
|
KitKat sustainability

We współpracy z The Carbon Trust, globalną organizacją konsultingową do spraw zmian klimatu i zrównoważonego rozwoju, mierzymy nasz obecny ślad węglowy

 

NEUTRALNOŚĆ WĘGLOWA DO 2025 ROKU

 

W tym roku podjęliśmy zobowiązanie, by osiągnąć neutralność węglową do roku 2025. Poczyniliśmy już w tym kierunku pewne znaczące kroki i nadal nie ustajemy w wysiłkach, by zmniejszyć o ponad 50% emisje dwutlenku węgla generowane przez nasze procesy pozyskiwania surowców, wytwarzania produktów i ich dystrybucji.

Duża część naszych emisji powstaje przy produkcji takich surowców jak ziarno kakaowca i mleko. Zamierzamy z tym walczyć dzięki takim inicjatywom jak ponowne zalesianie i promowanie rolnictwa regeneracyjnego. Tam, gdzie emisji nie możemy ograniczyć, inwestujemy w wysokiej jakości metody kompensacji emisji oparte na naturalnych rozwiązaniach przyjaznych klimatowi.

 

Ochrona lasów i ponowne zalesianie

Deforestacja to jedna z najważniejszych przyczyn wzrostu emisji dwutlenku węgla w całym globalnym łańcuchu dostaw rolnych. Już od 10 lat wdrażamy różnorodne rozwiązania, takie jak certyfikacja, mapowanie łańcucha dostaw i obrazowanie satelitarne, by wypełnić nasze zobowiązanie do przeciwdziałania deforestacji. W swoich wysiłkach dążymy także do ochrony i przywracania walorów przyrodniczych lasów należących do naszego łańcucha dostaw ziarna kakaowego, w tym dzięki inicjatywie Rimba Collective. Inicjatywa ta służy ochronie i rewaloryzacji ponad 500 tysięcy hektarów lasów tropikalnych w Azji Południowo-Wschodniej, skąd pozyskujemy większość naszych surowców.

 

Promowanie rolnictwa regeneracyjnego

Wśród naszych dostawców kakao, oleju palmowego, zbóż, cukru i nabiału promujemy zasady rolnictwa regeneracyjnego. Metody rolne takie jak ograniczenie wykorzystania środków syntetycznych, lepsze zarządzanie glebą i sadzenie drzew mogą pomóc obniżyć zawartość węgla w atmosferze, a jednocześnie zwiększyć bioróżnorodność i wydajność gospodarstw rolnych. Dlatego do 2025 roku zamierzamy pomóc farmerom zasadzić 5 milionów drzew cieniodajnych w rejonach, z których pozyskujemy nasze kakao.

 

Szybszy zwrot ku energii odnawialnej

Dokładamy starań, by zmniejszyć szkodliwy wpływ naszych zakładów produkcyjnych na środowisko naturalne. W fabrykach marki KitKat od 2000 roku udało nam się już zredukować zużycie energii o ponad 40% w przeliczeniu na tonę produktu. Niektóre z naszych wytwórni już korzystają z odnawialnych źródeł energii elektrycznej, na przykład z energii słonecznej na Bliskim Wschodzie i w Brazylii. Nie ustajemy jednak w wysiłkach, by poszukiwać nowych sposobów uniezależnienia się od paliw kopalnych i aby do końca 2025 roku wszystkie nasze fabryki korzystały z energii w 100% odnawialnej.

 

Ponad 10 lat doświadczenia

Już od ponad dekady pracujemy na rzecz poprawy zrównoważonego charakteru naszego łańcucha dostaw. W 2009 roku z inicjatywy Nestlé powstał program Nestlé Cocoa Plan, który do 2016 roku stał się naszym jedynym źródłem kakao. W ramach programu grupa Nestlé doprowadziła do zasadzenia ponad 15 milionów drzew kakaowych i zainwestowała 300 milionów CHF w zrównoważony rozwój upraw kakaowca. Nowe zobowiązanie dotyczące neutralności węglowej to kolejny krok na ambitnej drodze ku jeszcze większemu ograniczeniu naszego wpływu na środowisko naturalne.

Zrównoważony rozwój

Możesz też polubić

Nestle cocoa plan
Zrównoważony rozwój

LEPSZE KAKAO TO LEPSZE ŻYCIE

2 min na przeczytanie
|
30-12-2021
Zobacz, jak staramy się poprawić byt farmerów, którzy pomagają nam w produkcji naszego pysznego kakao.


KITKAT_BUNNY_WEBSITE_BANNER
Nowy produkt

SKOCZ NA WIELKANOCNĄ PRZERWĘ

1 min na przeczytanie
|
30-12-2021
Na Wielkanoc zrób sobie przerwę ze smakowitym czekoladowym KitKat Bunny.
(Tu bezpośredni link do strony produktu)

KitKat Vegan
Zrównoważony rozwój

CIESZ SIĘ WEGAŃSKĄ PRZERWĄ

2 min na przeczytanie
|
10-03-2022
Odkryj fantastyczną nowość – oto smakowity, w 100% bezmleczny KitKat Vegan.