Zrównoważony rozwój

LEPSZE KAKAO TO LEPSZE ŻYCIE

2 min na przeczytanie
|

BY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ

 

Założony w 2009 roku Nestlé Cocoa Plan powstał po to, by poprawić byt farmerów zaangażowanych w łańcuch dostaw kakao grupy Nestlé. Marka KitKat z dumą angażuje się w ten program, dzięki któremu nasze produkty powstają z kakao pozyskiwanego w 100% ze zrównoważonych źródeł. Lepsza czekolada oznacza lepsze życie dla wszystkich, dlatego sercem programu są trzy główne obszary: lepsze rolnictwo, lepsze życie, lepsze kakao.

 

Lepsze rolnictwo

Nestlé Cocoa Plan oferuje szkolenia i materiały, które pomagają uczestniczącym w programie farmerom w pomnażaniu plonów i polepszaniu ich jakości. W ten sposób mogą oni zwiększyć dochody z upraw oraz poprawić swój byt, jednocześnie walcząc z deforestacją. Od uruchomienia programu już 124 tysiące farmerów uzyskało dostęp do lepszych praktyk rolnych. Grupa Nestlé zasadziła też 16 milionów kakaowców oraz 669 tysięcy drzew leśnych i owocowych, wspierając ponowne zalesianie i uprawy kakao.

 

Lepsze życie

Rozumiemy, jak ważna jest edukacja dla dobrobytu każdej społeczności, dlatego w ramach programu zapewniamy kobietom i dzieciom dostęp do wysokiej jakości kształcenia, by w ten sposób przeciwdziałać pracy dzieci i zachęcać kobiety do aktywności zawodowej.

 

Od 2009 roku grupa Nestlé wybudowała 53 szkoły w Wybrzeżu Kości Słoniowej, by wspierać edukację dzieci i zapewnić im lepszą przyszłość.

 

Lepsze kakao

Zwiększając przejrzystość łańcucha dostaw i budując trwałe relacje z organizacjami farmerów, możemy uczynić cały proces przyjaźniejszym dla wszystkich jego uczestników, dzięki czemu nasza czekolada smakuje jeszcze lepiej.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Nestlé Cocoa Plan?

 

 

Nestle cocoa plan
KitKat is commited to help local Cocoa farmers
Społeczności

Możesz też polubić

KITKAT_BUNNY_WEBSITE_BANNER
Nowy produkt

SKOCZ NA WIELKANOCNĄ PRZERWĘ

1 min na przeczytanie
|
30-12-2021
Na Wielkanoc zrób sobie przerwę ze smakowitym czekoladowym KitKat Bunny.
(Tu bezpośredni link do strony produktu)

KitKat sustainability
Zrównoważony rozwój

CZAS NA PRZERWĘ DLA NASZEJ PLANETY

1min na przeczytanie
|

Dowiedz się, co robimy, by osiągnąć neutralność węglową do 2025 roku.
KitKat Vegan
Zrównoważony rozwój

CIESZ SIĘ WEGAŃSKĄ PRZERWĄ

2 min na przeczytanie
|
10-03-2022
Odkryj fantastyczną nowość – oto smakowity, w 100% bezmleczny KitKat Vegan.